Kvalifikacije za Euro WU-19

Hrvatska svladala Bugarsku i izborila nastup u elitnom kolu

31.10.2023.

Mlada hrvatska ženska U-19 reprezentacija u uzbudljivoj je završnici odlučujućeg susreta na mini-turniru u Albeni svladala Bugarsku (3:2) i izborila plasman u elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Litvi.

Izabranice Jure Srzića u utakmici punoj preokreta slavile su veliku pobjedu zahvaljujući pogotku Barbara Živković iz kaznenog udarca u sedmoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Prethodno su bugarske igračice povele preko Sergeeve (31’), a preokret Hrvatske režirale Valentina Dubravica (47’) i Lea Kolčić (51’).

Domaće igračice uspjele su izjednačiti rezultat u posljednjoj minuti zahvaljujući pogotku Demirove (90’), koja se od junakinje pretvorila u tragičarku nakon što je prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavila Lea Kolčić i pružila priliku Barbari Živković donijeti Hrvatskoj veliku pobjedu.

HRVATSKA - BUGARSKA 3:2

ALBENA Gradski stadion. Sutkinja: Katalin Sipos (Mađarska). Strijelci: 0:1 Sergeeva (31’), 1:1 Dubravica (47’), 2:2 Kolčić (51’), 2:2 Demirova (90’), 3:2 Živković (97’-11m). Žuti kartoni: Dubravica (Hrvatska), Naydenova, Atanasova (Bugarska).

HRVATSKA: Sesjak, Boljkovac (82’ Šošić), Vračević, Vunić (55’ Cindrić), Živković, Kolčić, Dubravica, Šaban (45’ Batarilo), Klapan (46’ Herceg), Petković, Vlajčević.

BUGARSKA: Ilieva, M. Mihaylova (71’ Metodieva), Demirova, Stankova, Marinova, Genova (77’ R. Mihaylova), Atanasova, Yordanova (84’ Paraskevova), Demirova, Sergeeva (77’ Cwetkowa), Naydenova (71’ Damyanova).