Golovi Rakitića, Eduarda, Schildenfelda i Livaje

26.09.2013.

Kapetan španjolske Seville, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, trasirao je put pobjedi svoje momčadi, pobjednika je u završnici odlučio Panathinaikosov Gordon Schildenfeld, Eduardo je sudjelovao u pobjedi Šahtara, a Livaja je ublažio poraz Atalante.

U šestom kolu španjolske Primere Sevilla je na svom terenu ugostila Rayo Vallecano te upisala prvu pobjedu u ovosezonskom prvenstvu. Završilo je 4:1 za domaćina.

Igrala se 17. minuta kada je hrvatski veznjak Ivan Rakitić realizirao kazneni udarac, a u 53. minuti pogodio je vrlo lijepo izvedenim slobodnim udarcem za 2:0.

Gonzalez je ubrzo smanjio rezultat, no pobjedu Seville potvrdio je Bacca s dva pogotka u završnici utakmice, nakon dva isključenja igrača Raya. Rakitić je odigrao svih 90 minuta.

U Italiji, u pobjedi Parme nad Atalantom 4:3, Marko Livaja postavio je u 79. minuti dvoboja konačni rezultat, nakon što je već u prvom dijelu bilo 4:2 na semaforu. Livaja je u igru ušao desetak minuta prije nego što je uspio zatresti mrežu.

Gordon Schildenfeld, branič grčkog Panathinaikosa, donio je prolaz svojoj momčadi u domaćem Kupu, pogotkom u 90. minuti za 2:1 protiv Ergotelisa. U slavlju Šahtara na gostovanju u Mariupolu (3:0), Eduardo Alves da Silva postigao je drugi pogodak za momčad iz Donecka, u 83. minuti.