Hrvatski reprezentativac u Berlinu

Ivan Rakitić s Barcelonom u finalu Lige prvaka

12.05.2015.

Hrvatska će sigurno imati jednog predstavnika u ovosezonskom finalu Lige prvaka. Ivan Rakitić borit će se sa svojom Barcelonom za titulu.

U uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka Bayern je u Münchenu pobijedio Barcelonu 3:2, no momčad Luisa Enriquea prošla je zahvaljujući pobjedi 3:0 iz prve utakmice u završnu borbu za naslov prvaka Europe, koja će biti održana 6. lipnja u Berlinu.

Bayern je poveo ranim golom Benatije, no prije odlaska na odmor Neuera je dva puta matirao Neymar na dvije asistencije Suareza te praktično otklonio sve dileme.

U nastavku je bavarski nogometni div uspio preokrenuti rezultat golovima Lewandowskog i Müllera, no više od toga nije mogao.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić utakmicu je počeo u udarnoj postavi Barcelone te u 64. minuti zaradio žuti karton, a u 72. umjesto njega ušao je Mathieu.

U drugom se polufinalu sastaju branitelj naslova Real Madrid i talijanski prvak Juventus. Luka Modrić, koji se prošle sezone s Kraljevskim klubom uspeo na europski tron, zbog ozljede će propustiti uzvrat. Ukoliko Real Madrid prođe, a Modrić se oporavi, moguć je susret hrvatskih nogometaša u finalu Lige prvaka.