Ispadanje s bijele točke

Hrvatska U-17 zaustavljena u četvrtfinalu EP-a

15.05.2015.

Hrvatski reprezentativci do 17 godina nisu uspjeli proći u polufinale Europskog prvenstva. Odigrali su 1:1 s Belgijom te ispali u izvođenju jedanaesteraca.

U-17: HRVATSKA - BELGIJA 1:1 (1:0, 3:5 -11m)
Europsko prvenstvo, četvrtfinale.
Burgas, Bugarska.

Sudac: M. Avram (Rumunjska)

Strijelci: 1:0 - Majić (34'), 1:1 - Azzaoui (53')

Žuti kartoni: Majić (60')

Hrvatska: Šemper, Hudećek, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek (od 80+3' Halilović), Majić (od 65' Babić), Moro, Lovren, Gjira (od 70' Zenko). Izbornik: D. Bašić.

Belgija: Teunckens, Delorge (od 70' Caignau), Faes, Janssens, Seigers, Thuys, Azzaoui, Ademoglu, Daneels, Rigo (od 77' Verreth), Van Vaerenbergh. Izbornik: B. Browaeys.

Unatoč odličnom nastupu u grupnoj fazi te dobro odrađenih 80 minuta protiv Belgije, Hrvatska U-17 zaustavljena je u četvrtfinalu europske smotre u Bugarskoj.

Hrvatska je u prvom poluvremenu češće pokušavala zaprijetiti protivničkom golu, a Brekalo je nakon opreznih dvadesetak minuta uvoda pucao pokraj gola.

Šemper je zaustavio najveću priliku Belgije iz prvog dijela, kada je iz blizine pokušao Van Vaerenbergh, a odmah je uzvratio Đurasek udarcem izvan kaznenog prostora, no otišlo je iznad prečke.

Bašićevi su izabranici poveli u 34. minuti, kada je Lovren pucao sa 16 metara, a Majić izvrsnim potezom petom skrenuo loptu u mrežu.

Mladi su Hrvati dobro otvorili i nastavak, opasni su bili Kalaica i Lovren, no u 53. minuti Azzaoui je iskoristio rijetku pogrešku hrvatske obrane, izašao sam ispred Šempera i pogodio za 1:1.

Babić i Sosa imali su najveće prilike za drugi hrvatski gol u završnici, prije toga je Šemper sjajno obranio dalekometni udarac Riga, no moralo se pristupiti raspucavanju s bijele točke.

Belgija je realizirala svih svojih pet pokušaja, a nakon promašaja Mora u prvoj seriji, za Hrvatsku su pogađali Brekalo, Lovren i Sosa.

Hrvatska će tako 19. svibnja igrati utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo u Čileu s poraženim iz utakmice Francuske i Italije.