Alen za pobjedu tri minute po ulasku

Golovi Halilovića, Ćorića i Roga, asistencija Brozovića

17.05.2015.

Mlade hrvatske snage, Alen Halilović, Ante Ćorić i Marko Rog, ove su subote pronašli put do protivničkih mreža, dok je Marcelo Brozović protiv talijanskog prvaka Juventusa ubilježio asistenciju.

Španjolska druga liga stigla je do 38. kola, a Barcelona B gostovala je kod Mirandesa i pobijedila 3:2, osvojivši tako važne bodove u borbi za ostanak.

Pri rezultatu 2:2, Alen Halilović u igru je ušao u 79. minuti, a samo tri minute poslije postigao je pobjednički pogodak udarcem s ruba kaznenog prostora. Bio mu je to četvrti ligaški pogodak za Barcelonu B.

U 36. kolu talijanskog prvenstva Inter je kod kuće poražen od prvaka Juventusa 2:1, premda je poveo već u devetoj minuti. Tada je pucao Marcelo Brozović, a Icardi je loptu skrenuo u mrežu Stare dame.

Međutim, Marchisio i Morata donijeli su preokret. Brozović i Mateo Kovačić počeli su utakmicu u prvoj postavi Intera, obojica su zaradila po žuti karton, a Brozovića je u 82. minuti zamijenio Podolski. Kovačić je odradio cijelu utakmicu.

Ante Ćorić već je u osmoj minuti derbija Dinama i Hajduka u hrvatskom prvenstvu doveo Modre u vodstvo 1:0, a susret je naposljetku završio rezultatom 4:0 za Zagrepčane. Ćorić je odigrao svih 90 minuta.

Marko Rog bio je jedini strijelac Splita u porazu od Zagreba na Parku mladeži (2:1). Rog je svoju momčad doveo u vodstvo u sedmoj minuti, no Medić i Boban preokrenuli su rezultat u korist Pjesnika.