Barcelona osigurala naslov

Ivan Rakitić prvak Španjolske

17.05.2015.

Kolo prije kraja prvenstva, Barcelona je osigurala prvo mjesto na tablici Primere te se Ivan Rakitić okrunio titulom.

Pobjedom protiv prošlosezonskog prvaka, Atletico Madrida, Barcelona je stigla do ovosezonske titule najbolje momčadi Španjolske. Susret na Vicente Calderonu završio je rezultatom 1:0 za goste, a jedini je strijelac bio Lionel Messi u 65. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je u prvoj postavi Barcelone, a zamijenio ga je Rafinha u 87. minuti dvoboja. Mario Mandžukić u igru je ušao u 72. minuti.

Ove je sezone Rakitić u Primeri odigrao 32 utakmice te postigao pet pogodaka i ubilježio osam asistencija. Tome je dodao 11 utakmica (jedan gol, jedna asistencija) u Ligi prvaka te šest utakmica (također jedan gol i jedna asistencija) u Kupu kralja.

Rakitić je u Barcelonu stigao prošlog ljeta, nakon što je Sevillu kao kapetan odveo do naslova pobjednika Europske lige.

U posljednjem će kolu Barcelona igrati kod kuće protiv Deportiva, a nastupit će i u finalu Lige prvaka te finalu Kupa kralja.

Modrićev Real Madrid osvojio je drugo mjesto, a Mandžukićev Atletico Madrid trenutačno je treći.