Kijevljani slave titulu

Vida za pobjedu i naslov prvaka, Perica zabio Romi

17.05.2015.

Domagoj Vida svojim je pogotkom u završnici derbija donio ključnu pobjedu Dynamu iz Kijeva, novom prvaku Ukrajine, dok je mladi Stipe Perica zatresao mrežu Rome u porazu Udinesea.

Kijevski Dynamo osvojio je u nedjelju naslov prvaka svoje države, a ključni je pogodak postigao reprezentativni branič Domagoj Vida.

Naime, Kijevljani su nedostižnu prednost na vrhu stekli pobjedom u derbiju protiv Dnipra. Završilo je 1:0, a jedini je strijelac na utakmici bio upravo Vida. U 84. minuti dobio je loptu u šesnaestercu i uspio je proslijediti u mrežu.

Vida je odigrao cijelu utakmicu, kao i Nikola Kalinić za Dnipro. Šahtar Darija Srne drugi je na tablici, a Dnipro je trenutačno treći. Do kraja su ostala još dva kola.

Roma je u 36. kolu Serie A pobijedila Udinese na svom terenu 2:1, a Stipe Perica donio je gostima vodstvo u 19. minuti. Bio mu je to prvi pogodak u Serie A. Međutim, Nainggolan i Torosidis preokrenuli su rezultat.

Perica je igrao do 66. minute, a Igor Bubnjić ostao je na klupi Udinesea.