Pobjeda u produžetku

Vedran Ćorluka osvojio Ruski kup

21.05.2015.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka osvojio je naslov pobjednika Ruskog kupa sa svojim Lokomotivom iz Moskve.

U četvrtak je u Astrahanu odigrano finale Ruskog kupa, u kojemu su se sastali Lokomotiv iz Moskve i Kuban iz Krasnodara.

Premda je Kuban poveo pogotkom Ignatjeva u prvom poluvremenu, Lokomotiv je izjednačio preko Niassea u nastavku i potom u produžetku dovršio preokret za pobjedu. Pogotke za konačnih 3:1 postigli su Boussoufa i Mirančuk.

Svoj je doprinos u osvajanju titule dao i reprezentativni branič Vedran Ćorluka, koji je igrao od prve do zadnje minute te zaradio jedan žuti karton.

Lokomotiv je ovim uspjehom osigurao plasman u naredno izdanje Europske lige, a u vitrine je spremio trofej Kupa po šesti put.