Švicarska U-21 uzvratila Hrvatskoj

14.11.2013.

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2015. godine Hrvatska U-21 doživjela je svoj prvi poraz.

U-21: HRVATSKA - ŠVICARSKA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2015., 14. studenoga 2013.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Strijelci: 0:1 - Frey (19'), 0:2 - Jevtić (47')

Žuti kartoni: Bubnjić (27'), Močinić (43'), Martignoni (57'), Decarli (80')

Hrvatska: Zelenika (od 22' Delač), Jedvaj, Datković, Bubnjić, Gorupec, Radošević, Močinić, Brozović, Bručić (od 52' Perica), Mišić, Pjaca (od 85' Šitum). Izbornik: N. Gračan.

Švicarska: Mvogo, Lacroix, Decarli, Widmer, Martignoni (od 81' Bauer), Buff, Jevtić (od 76' Bertone), Khelifi (od 69' Veloso), Freuler, Ben Khalifa, Frey. Izbornik: P. Tami.

Poslije savršenog niza od četiri pobjede u prve četiri utakmice te promjene na izborničkoj klupi, Hrvatska U-21 morala je u debitantskom susretu Nenada Gračana priznati i prvi poraz na putu prema europskoj smotri u Češkoj.

Uvodne su minute protekle u opasnijoj igri Švicaraca, a jedinu je veću hrvatsku priliku propustio Mišić. Zeleniki je najozbiljnije zaprijetio Ben Khalifa u devetoj minuti, a nakon udarca iz kuta u 19. minuti Švicarska je i povela.

Strijelac je bio Frey, a istovremeno je hrvatski vratar Zelenika ozlijedio koljeno te ga je zamijenio Delač, koji je ubrzo morao ponovno intervenirati.

Gosti su tako na odmor otišli s prednošću koju su udvostručili tek što je lopta ponovno krenula s centra. Propust Gorupeca i Delača na rubu kaznenog prostora kaznio je Jevtić za vodstvo Švicarske 2:0.

Od sredine drugog poluvremena Hrvatska je neprestano napadala švicarska vrata, no neprecizni su bili Perica i Bubnjić, a deset minuta prije kraja ukazala se i najbolja prigoda. Poslije udarca Perice rukom je u šesnaestercu igrao Decarli, no vratar Mvogo obranio je pokušaj kapetana Brozovića s 11 metara.

Tako je Švicarska uzvratila Hrvatskoj istim rezultatom kojim je poražena prošli mjesec u Luganu.

Hrvatska sljedeću kvalifikacijsku utakmicu igra u utorak, 19. studenoga, također u Puli, a protivnik će joj biti Latvija.