Remi na praznom Poljudu

Hrvatska opet 1:1 s Italijom, ostala na vrhu

12.06.2015.

U svom šestom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska je reprizirala rezultat sa San Sira te sačuvala prvo mjesto na tablici.

HRVATSKA - ITALIJA 1:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP 2016, Skupina H.
Split, stadion Poljud.

Sudac: M. Atkinson (Engleska)

Strijelci: 1:0 - Mandžukić (11'), 1:1 - Candreva (36' - 11m)

Žuti kartoni: Buffon (11'), Mandžukić (36'), Olić (43'), Parolo (53'), Srna (54'), Marchisio (71'), Rebić (80'), Kovačić (87')

Crveni karton: Srna (90' - drugi žuti)

Hrvatska: Subašić, Pranjić (od 72' Vrsaljko), Schildenfeld, Vida, Srna, Brozović, Rakitić, Olić (od 46' Rebić), Kovačić (od 90+2' Leovac), Perišić, Mandžukić. Izbornik: N. Kovač.

Italija: Buffon (od 46' Sirigu), Darmian, Bonucci, Astori, De Silvestri (od 27' De Sciglio), Pirlo, Parolo, Marchisio, Candreva, El Shaarawy (od 80' Ranocchia), Pelle. Izbornik: A. Conte.

Druga utakmica Hrvatske i Italije u kvalifikacijama za europsku smotru odigrana je na splitskom Poljudu, bez prisustva gledatelja zbog Uefine kazne.

No, uzbuđenja na terenu u prvom dijelu nije nedostajalo. Već u sedmoj minuti, Astori je srušio kapetana Srnu u kaznenom prostoru, ali prekaljeni Buffon obranio je udarac Mandžukića s 11 metara.

Samo četiri minute poslije, El Shaarawy je zatresao hrvatsku mrežu, no pogodak mu je poništen, a Vatreni su brzo reagirali, krenuli u protunapad, i Rakitić je poslužio Mandžukića za vodstvo Hrvatske.

Potom je Pirlo ubacivao opasne lopte pred Subašića, a Perišić je uzvratio dobrom akcijom za Olića, kojemu je malo nedostajalo da udvostruči prednost. Prilika se otvorila i Kovačiću, a Italija je u 27. minuti bila prisiljena na zamjenu De Silvestrija zbog ozljede.

Subašić je u dva navrata morao spašavati Hrvatsku u završnici prvog dijela, no Talijani su uspjeli izjednačiti. Mandžukić je igrao rukom u šesnaestercu, a Candreva "panenkom" zabio za 1:1.

U nastavak je izbornik Kovač ušao s Rebićem umjesto Olića, dok je Conte morao zamijeniti i Buffona Siriguom, ali s obje je strane bilo manje opasnosti za vratare.

S hrvatske su strane udarce okušali Srna, Perišić i Rakitić, s talijanske Pirlo i Parolo, no nisu pogodili cilj, a u samoj završnici Srna je morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona. Hrvatska i Italija tako su se morale zadovoljiti po jednim osvojenim bodom, a Hrvatska je produžila svoj niz bez poraza od Talijana na osam utakmica.

U drugim utakmicama Skupine H, Norveška je odigrala 0:0 s Azerbajdžanom, a Bugarska je minimalno pobijedila na Malti (1:0). U nastavku kvalifikacija u rujnu, Hrvatska ide na gostovanja u Azerbajdžan i Norvešku.