Uzbekistan bolji od Hrvatske

24.10.2013.

Hrvatska kadetska reprezentacija izgubila je s 2:1 od Uzbekistana u posljednjem kolu skupine C Svjetskog prvenstva.

U-17: HRVATSKA - UZBEKISTAN 1:2 (1:1)

Svjetsko prvenstvo, Skupina C, 3. kolo.
Stadion Fujairah, Fujairah, UAE.

Sudac: Elmer Bonilla

Strijelci: 1:0 - Ćaleta-Car autogol (14'); 1:1 - Halilović (28'); 2:1 - Boltabojev (79')

Hrvatska: Marić, Dijan, Mamić (od 83. Fiolić), Šunjić, Ćaleta-Car, Murić, Halilović (od 60. Brodić), Roguljić, Prce, Vojković (od 55. Knežević), Maloku. Izbornik: I. Gudelj.

Panama: Karimov, Ašurmatov, Jurabojev, Komilov, Hamrobekov, Boltabojev, Turajev (od 76. Nematiljajev), Abdulajev, Hamdamov (od 90. Agzamov), Abasov (od 46. Sidikov), Šukurov. Izbornik: D. Nuralijev

Hrvatska U-17 reprezentacija okončala je svoj razočaravajući nastup u skupini porazom od Uzbekistana s 2:1. Nakon poraza od Maroka te pobjede protiv Paname u prva dva kola, Hrvatskoj je u posljednjem kolu trebao bod kako bi osigurala nastup u drugom krugu, dok će nakon ovog poraza iščekivati rasplet u skupinama E i F gdje se završno kolo igra u petak.

Hrvatska je, naime, još u igri za posljednju ulaznicu koja vodi u drugi krug gdje uz dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine idu i četiri najbolje trećeplasirane. Hrvatskoj je s tri boda potrebno poklapanje nekoliko rezultata kako bi se "provukla" u osminu finala.

Susret protiv Uzbekistana krenuo je naopako već u 14. minuti kada je na slobodan udarac Uzbekistana s desne strane nes(p)sretno reagirao Ćaleta-Car i koljenom poslao loptu u mrežu nemoćnog Marića.

Ipak, Hrvatska je blagu terensku inicijativu naplatila pogotkom Alena Halilovića u 28. minuti. Kapetan reprezentacije primio je loptu na dvadesetak metara od gola, lijepo prošao čuvare i s 12-13 metara desnom nogom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Upravo je Halilović zbog ozljede morao napustiti igru početkom nastavka, nakon čega je kvaliteta igre Hrvatske drastično pala. Čuvanje rezultata nije se pokazalo uspješnom taktikom, Uzbekistan je u 79. minuti došao do pobjedničkog pogotka. Boltabojev je primio jedan "odbijanac" na 20 metara od gola i vrlo lijepim udarcem zabio za 2:1.

Hrvatska je do kraja uspjela složiti nekoliko prilika za izjednačenje, no nije dočekala pogodak koji bi je odveo u drugi krug. Ovako hrvatskim kadetima predstoji besana noć i dugačak dan u kojem čekaju dobre nastupe vodećih ekipa u skupinama E i F, kako trećeplasirana reprezentacija u jednoj od tih skupina ne bi imala bolji učinak od tri boda i gol-razlike 3:5.