Eduardo zaključio slavlje Šahtara

29.10.2013.

U osmini finala Ukrajinskog nogometnog kupa Šahtar je bez većih problema preskočio svoju prepreku, a u listu strijelaca upisao se i Eduardo Alves da Silva.

Šahtar iz Donecka osigurao je plasman u četvrtfinale domaćeg kup-natjecanja sigurnom pobjedom nad momčadi niželigaša Mykolaiva. Lucescuovi su nogometaši slavili rezultatom 3:0.

Mrežu domaćina, kojega je bodrilo gotovo 20.000 navijača, načeo je Fernandinho u 38. minuti, a na 2:0 povisio je Adriano u 58. minuti utakmice.

Konačni je ishod postavio hrvatski reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva, koji je u 66. minuti iz blizine pospremio ubačaj s lijeve strane u suparničku mrežu.

Eduardo je u igru ušao samo devet minuta ranije, umjesto Coste.

Kapetan Šahtara i hrvatske izabrane vrste, Darijo Srna, cijeli je susret proveo na klupi za pričuve.