Nova bogata subota hrvatskih reprezentativaca

26.10.2013.

Mario Mandžukić te Ivica Olić i Ivan Perišić odigrali su ključne uloge u pobjedama Bayerna i Wolfsburga, a Darijo Srna istaknuo se s dvije asistencije.

Klupski nogometni vikend ponovno je već u subotu bio vrlo sadržajan za hrvatske igrače, posebno "legionare" iz Njemačke.

Hertha iz Berlina vodila je na gostovanju kod Bayerna 1:0, no Mario Mandžukić donio je preokret, pogocima glavom u 29. i 51. minuti utakmice, na ubacivanja Riberyja i Schweinsteigera. Prednost Bavaraca povisio je Götze, a Hertha je naposljetku smanjila na konačnih 3:2. Mandžukić je u igru ušao u 26. minuti umjesto ozlijeđenog Robbena.

Wolfsburg je na svom terenu nadjačao Werder iz Bremena, uz odličan učinak hrvatskog dvojca Olić - Perišić. Za 1:0 Olić je asistirao Arnoldu već u sedmoj minuti utakmice, da bi u 71. Perišić nabacio, a Olić glavom pospremio loptu u mrežu za 2:0. Završnih 3:0 postavio je upravo Perišić u posljednjim minutama dvoboja, okončavši protunapad Wolfsburga.

U slavlju Šahtara nad Zorjom 4:0 u ukrajinskom prvenstvu hrvatski je kapetan Darijo Srna ubilježio dvije asistencije.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u španjolskom El Clasicu, u kojemu je Barcelona kao domaćin svladala Real Madrid rezultatom 2:1, golovima Neymara i Alexisa Sancheza. Strijelac za Kraljevski klub bio je Jese.

Mladi hrvatski reprezentativac Stipe Perica postigao je peti pogodak za NAC Bredu, u pobjedi nad Go Ahead Eaglesima 5:0. Perica je u igru ušao sredinom drugog poluvremena.