Mandžukić strijelac, Modrić asistent

02.11.2013.

Hrvatski reprezentativci Mario Mandžukić i Luka Modrić sudjelovali su pogotkom i asistencijom u subotnjim pobjedama svojih klubova.

Bayern iz Münchena vratio se na prvo mjesto njemačke Bundeslige gostujućom pobjedom kod Hoffenheima, premda su domaćini poveli u 34. minuti.

Samo pet minuta poslije Ribery je izveo slobodni udarac, a hrvatski napadač Mario Mandžukić skrenuo loptu u mrežu za izjednačenje. Mandžukić je igru napustio u 64. minuti, kada je trener Guardiola umjesto njega na teren poslao Kroosa, a Müller je Bavarcima osigurao sva tri boda golom za konačnih 2:1 15 minuta prije kraja.

Mandžukićeva momčad na tablici ima bod prednosti ispred Borussije iz Dortmunda.

Luka Modrić asistirao je Cristianu Ronaldu u protunapadu Real Madrida kod Rayo Vallecana već u trećoj minuti utakmice. Na 2:0 povisio je Karim Benzema, a početkom drugog poluvremena Ronaldo je postigao svoj drugi pogodak.

Rayo je smanjio iz dva kaznena udarca Viere, no do poravnanja nije stigao, ostalo je 3:2 za Real Madrid.

Modrić je odigrao cijeli susret, a u sudačkoj je nadoknadi dobio i žuti karton.