Mandžukić za pobjedu Bayerna u Ligi prvaka

05.11.2013.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je novi pogodak za svoj Bayern, vrijedan nova tri boda u elitnom europskom natjecanju.

Aktualni prvak Europe, Bayern iz Münchena, gostovao je u utorak navečer u sklopu četvrtog kola Lige prvaka kod češke Viktorije iz Plzena te je jednim postignutim pogotkom došao do pobjede.

Odlučujući se trenutak zbio u 65. minuti susreta, kada je u šesnaesterac domaćina ubacio Lahm, a hrvatski napadač Mario Mandžukić glavom poslao loptu u mrežu.

Mandžukić je u igru ušao samo šest minuta prije, umjesto Müllera, a Bayern na tablici ima maksimalnih 12 bodova, tri više od drugoplasiranog Manchester Cityja.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti kartonu u remiju Juventusa i Real Madrida (2:2), dok je hrvatski kapetan Darijo Srna odradio svih 90 minuta u dvoboju Šahtara iz Donecka i Bayera iz Leverkusena, koji je završio bez pogodaka. Eduardo Alves da Silva zbivanja je pratio s klupe.