Eduardo za bod Šahtara, Kalinić zabio u pobjedi

28.09.2013.

Hrvatski reprezentativni napadači iz ukrajinskih klubova, Eduardo Alves da Silva i Nikola Kalinić, upisali su se u subotu u listu strijelaca.

U 11. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva Metalurg i Šahtar odigrali su gradski derbi u Donecku, a domaći Metalurg vodio je 2:0 da bi u 54. minuti Alex Teixeira smanjio rezultat.

Konačnih 2:2 postavio je hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva, pogotkom u 82. minuti utakmice, nakon što je u igru ušao na poluvremenu. Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, odigrao je svih 90 minuta.

Dnipro je na svom terenu nadjačao Černomorec iz Odese, Dinamovog protivnika iz Europske lige, rezultatom 2:0. Prvi je pogodak postigao Nikola Kalinić, na samom kraju prvog poluvremena, a posao je za momčad iz Dnipropetrovska dovršio Konopljanka 15 minuta prije kraja.

Kalinića je u 73. minuti zamijenio Seleznjov, a Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za Dnipro.

Ivan Rakitić ponovno se istaknuo dobrom partijom u dresu Seville. Na gostovanju kod Real Sociedada Rakitić je u 18. minuti vrlo dobrom dugom loptom uposlio Samperija za vodstvo, a domaćin je poravnao sredinom nastavka preko Griezmanna. Rakitić je kao kapetan igrao od početka do kraja, a u 55. minuti dobio je žuti karton.