Dva gola Rakitića u teškom porazu Seville

31.10.2013.

Sadržajno bogatu utakmicu odigrali su Real Madrid i Sevilla, a značajan doprinos golijadi dao je i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Hrvatski veznjak je i u porazu od 7:3 svoje momčadi na Santigao Bernabeu pokazao da je u odličnoj formi. Rakitić je u 38. minuti pri rezultatu od 3:0 za Real realizirao kazneni udarac, dok je u 63. minuti zabio prekrasan pogodak za smanjenje vodstva domaćih na 5:3.

Ipak, golovima Cristiana Ronalda i Karima Benzeme Real je "dovršio" Sevillu, a Rakitićevu dobru večer malo je pokvario promašeni kazneni udarac u 74. minuti.

Gareth Bale zabio je dva pogotka za Real, Ronaldo je dodao hat-trick, a dva puta se među strijelce upisao i Benzema. Luka Modrić igrao je za Real od 71. minute.

Loše vijesti za izbornika Niku Kovača su ozljede Nike Kranjčara (zadnja loža) i Šime Vrsaljka koji su u prvim poluvremenima napustili utakmice svojih QPR-a i Genoe. Narednih dana saznat će se više o ozbiljnosti ovih ozljeda odnosno hoće li Kranjčar i Vrsaljko konkurirati za oglede protiv Islanda (Vrsaljko i za mladu reprezentaciju).