Odličan početak u Bundesligi i novom klubu

Perišić zabio za 13, Kalinić za 18 minuta

16.08.2015.

Nikola Kalinić odlično je počeo svoju karijeru u Fiorentini, a Ivan Perišić u strijelce se upisao i u prvom kolu novog njemačkog prvenstva.

Samo dan nakon potpisa za Fiorentinu, Nikola Kalinić odigrao je prijateljsku utakmicu za Viole protiv grčkog Iraklisa, i nakon samo 18 minuta postigao svoj prvi pogodak u novom klubu.

Uporni Kalinić spretno se snašao ispred suparničkog vratara i iz drugog pokušaja pospremio loptu u mrežu. Ubrzo je izjednačio Perrone, da bi Iličić naposljetku donio pobjedu Fiorentini, 2:1.

Protiv Iraklisa je nastupio i Ricardo Bagadur, dok Ante Rebić, strijelac protiv Lucchesea, nije konkurirao za nastup.

U prvom kolu nove Bundeslige, u nedjeljnom ogledu Wolfsburga protiv Eintrachta, još je brži bio Ivan Perišić, koji je u 13. minuti glavom zatresao mrežu gostiju za vodstvo svoje momčadi.

Dost je zatim udvostručio prednost Wolfsburga, a Reinartz ublažio poraz Eintrachta. Završilo je 2:1, a Perišić je odigrao cijelu utakmicu.