Eduardo zabio kao kapetan u kupu

Iličević strijelac u pobjedničkom preokretu HSV-a

23.08.2015.

Ivo Iličević svojim je pogotkom pomogao HSV-u upisati prvu ligašku pobjedu u novoj sezoni.

Hamburški je prvoligaš nakon poraza kod Bayerna u prvom kolu ugostio Stuttgart, koji je na poluvremenu vodio 2:1, uz dva pogotka Ginczeka.

Jedini strijelac za HSV tada je bio Ivo Iličević, koji je mrežu gostiju pogodio u 34. minuti, kada ga je dugačka lopta Djouroua poslala samog pred suparničkog vratara.

Početkom nastavka Stuttgartu je isključen Klein, da bi u završnih desetak minuta Hamburžani preokrenuli na konačnih 3:2 golovima Lasogge i Djouroua.

Ivo Iličević odigrao je cijelu utakmicu, a Ivica Olić ušao je s klupe za pričuve u 66. minuti umjesto Schipplocka.

U dvoboju šesnaestine finala Ukrajinskog kupa, Šahtar iz Donecka pobijedio je Arsenal iz Kijeva 3:0, a strijelac drugog pogotka za Šahtar bio je Eduardo Alves da Silva.

Eduardo je kao kapetan momčadi odradio svih 90 minuta, a Darijo Srna nije konkurirao za susret.