Berget dvostruki strijelac

Norveška s 2:0 svladala Hrvatsku

06.09.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u nedjelju u Norveškoj, u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo.

NORVEŠKA - HRVATSKA 2:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina H.
Oslo, stadion Ullevaal.

Sudac: Viktor Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Berget (51'), 2:0 - Berget (69')

Žuti kartoni: Vrsaljko (36'), Forren (38'), Brozović (50'), Soderlund (59'), Olić (71'), Hogli (75')

Norveška: Nyland, Hogli, Hovland, Forren, Elabdellaoui, Johansen (od 90+3' Nordtveit), Henriksen, Tettey, Skjelbred (od 90+1' Nielsen), Berget, Soderlund (od 90+4' Va. Berisha). Izbornik: P. Hogmo.

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Srna, Brozović, Modrić, Perišić, Rakitić (od 72' Kalinić), Pjaca (od 64' Olić), Mandžukić. Izbornik: N. Kovač.

U osmom nastupu u kvalifikacijskoj skupini za europsku smotru u Francuskoj, Vatreni su doživjeli prvi poraz. Bolja je u Oslu bila domaća Norveška.

U prvom su poluvremenu stvorene tek dvije prave prilike, po jedna sa svake strane.

Igrala se 29. minuta kada je Forren pokušao iz gužve pred hrvatskim golom, a Subašić atraktivno obranio, a minutu prije odmora Mandžukić je pucao glavom, no Nyland je sačuvao norvešku mrežu.

Hrvatska je bolje otvorila drugo poluvrijeme, Mandžukiću su se otvorile tri obećavajuće prilike, no u 51. minuti poveli su domaćini.

Nakon odbijene lopte u kaznenom prostoru, Berget je prevario Srnu i matirao Subašića udarcem u bliži kut.

Ponovno je uzvratio Mandžukić, ali bez uspjeha, a sredinom nastavka hrvatskoj je obrani pobjegao Skjelbred, no nije realizirao svoju šansu.

Konačnih 2:0 postavio je opet Berget, golom u 69. minuti, udarcem koji je Ćorluka skrenuo u Subašićevu mrežu. Izbornik Kovač pokušao je uvođenjem Olića i Kalinića, no Norveška više nije ništa prepustila slučaju. Štoviše, imala je još i prigode Henriksena i Soderlunda.

U posljednja dva susreta u kvalifikacijama, u listopadu, Hrvatska će ugostiti Bugarsku i gostovati na Malti. Malta i Azerbajdžan odigrali su u nedjelju 2:2, a Italija će kasnije večeras ugostiti Bugarsku.