Svladana Nigerija

Hrvatska pobjedom do drugog mjesta na Suwon kupu

06.09.2015.

U sklopu priprema za SP, mladi su Vatreni pobijedili Nigeriju i osvojili drugo mjesto na Suwon kupu.

Poslije uvodnog poraza od Brazila te neriješenog rezultata s domaćinom, Južnom Korejom, hrvatski su "Čileanci" nadjačali Nigerijce 3:2 te tako osvojili drugo mjesto na Suwon kupu.

Mladi su Vatreni poveli u 13. minuti preko Brekala, a u 61. minuti Nigerija je izjednačila autogolom Budalića.

U 78. minuti Ohimhen je doveo Nigeriju u vodstvo, no Hrvatska je imala snage za novi preokret. Prvo je Brekalo poravnao na 2:2, da bi u 84. minuti Lovren postigao pobjedonosni gol za konačnih 3:2.

Hrvatska je igrala u sastavu Šemper, Đira (od 85' Hudećek), Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek (od 58' Pasariček), Majić (od 58' Vizinger), Moro, Lovren, Budalić (od 90' Ivanušec) i Šverko.