Prijateljski susret u Sesvetama

Hrvatska U-19 odigrala neriješeno s Engleskom

07.09.2015.

Prijateljski dvoboj hrvatskih i engleskih reprezentativaca do 19 godina u Sesvetama završio je bez pobjednika.

U-19: HRVATSKA - ENGLESKA 1:1 (1:0)
Prijateljska utakmica, Sesvete.

Strijelci: 1:0 - Božić (26' - 11m), 1:1 - Onomah (71')

Hrvatska: Letica, Vincazović, Anočić, Benković, Filipović, Mikulić, Knežević, Božić, Fintić, Špoljarić, Slunjski. (Još su igrali: Maglica, Kulenović, Lucić, Vujica, Budan, Grubišić, Matić, Kolar, Buntić). Izbornik: F. Milin.

U pripremnoj utakmici za kvalifikacije za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-19 pod vodstvom izbornika Ferda Milina remizirala je s vršnjacima iz Engleske 1:1.

Na stadionu Sv. Josipa Radnika u Sesvetama, Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu, a odlične su prilike propustili Josip Špoljarić, Andrija Filipović i Matija Fintić.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Ivan Božić u 26. minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Andrija Filipović. Istaknuo se i hrvatski vratar Karlo Letica, obranom dobrog udarca Kylea Walker Petersa nakon pola sata igre.

Englezi su blizu poravnanja bili u 67. minuti, kada je udarac Tammyja Abrahama zaustavljen na gol-crti, a Sheyi Ojo potom je glavom, također iz blizine, pucao pokraj vrata.

Konačni je rezultat Joshua Onomah u 71. minuti dvoboja, udarcem u donji kut hrvatskog gola s desne strane. Abraham je mogao dovesti Engleze i u vodstvo, ali nije realizirao šansu u 76. minuti.

Hrvatska će od 18. do 23. rujna u Puli i Poreču ugostiti Crnu Goru, Mađarsku i Kazahstan te tražiti put u nastavak kvalifikacija.