Pletikosa i Milić slavili kod vodećeg Zenita

22.11.2013.

U 17. kolu ruskog nogometnog prvenstva momčad Rostova uspjela je osvojiti sva tri boda na gostovanju u St. Peterburgu.

Prvoplasirana momčad na tablici ruske lige, Zenit iz St. Peterburga, ugostila je u petak Rostov u prvoj utakmici 17. prvenstvenog kola.

No, pobjedu su mogli proslaviti gosti. U 18. minuti strijelac za vodstvo Rostova 1:0 bio je Djakov, a u 39. minuti konačnih 2:0 postavio je Kalačev. Kalačevu je u šesnaestercu domaćina asistirao hrvatski branič Hrvoje Milić.

Milić je odigrao cijeli susret, kao i reprezentativni vratar Stipe Pletikosa, koga igrači Zenita nisu uspjeli matirati.

Zenit vodi s 36 bodova, ispred Lokomotiva i Spartaka iz Moskve koji imaju po 33 boda i utakmicu manje. Rostov s 23 osvojena boda drži devetu poziciju.