Poraz od Azerbajdžana

Hrvatska U-19 treća u kvalifikacijama u Walesu

20.09.2015.

Hrvatska ženska reprezentacija do 19 godina starosti osvojila je treće mjesto na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo.

U-19: AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 2:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 3.

Strijelci: 1:0 - Džalili (9'), 1:1 - Pušelj Drezga (11'), 2:1 - Relea (61')

Crveni kartoni: Kunštek (82'), Bošnjak (89')

Hrvatska: Sabo, Dulčić, Devčić, Kunštek, Bošnjak, Slipčević, Radoš (od 78' Zdunić), Bračević (od 46' Tomić), Pušelj Drezga, Stvorić, Pezelj. Izbornica: M. Damjanović.

Poslije poraza od Belgije i pobjede protiv domaćina Walesa, izabranice Marije Margarete Damjanović odlučivale su o mogućem prolasku skupine protiv reprezentacije Azerbajdžana.

Azerbajdžan je poveo već u devetoj minuti preko Džalili, no poravnala je Pušelj Drezga samo dvije minute poslije.

Trenutak odluke tako se zbio u 61. minuti, kada je Relea pogodila za pobjedu Azerbajdžana. U samoj završnici utakmice zbog drugog su žutog kartona isključene Kunštek i Bošnjak.

U drugoj utakmici trećeg kola Belgija je pobijedila Wales 6:0. Nastup u drugom krugu kvalifikacija osigurale su dvije prvoplasirane momčadi iz skupine, Azerbajdžan i Belgija.