Slavlja Lokomotiva i Sportinga

Ćorluka strijelac, Halilović asistent za pobjedu

20.09.2015.

Vedran Ćorluka golom je poveo moskovski Lokomotiv prema pobjedi, dok je Sporting iz Gijona slavio u La Coruni, a Alen Halilović asistirao za pobjednički pogodak.

U devetom kolu ruskog nogometnog prvenstva, Lokomotiv iz Moskve ugostio je momčad Krilja Sovjetov i pobijedio 2:0 te zadržao drugo mjesto na tablici.

Za vodstvo Lokomotiva zabio je hrvatski reprezentativni branič Vedran Ćorluka u 54. minuti dvoboja, dok je konačni rezultat postavio Niasse u samoj završnici.

Ćorluka, kapetan Lokomotiva, odigrao je cijelu utakmicu.

Nakon dva remija i jednog poraza u prva tri kola španjolskog nogometnog prvenstva, Sporting iz Gijona stigao je i do prve pobjede, na gostovanju kod Deportiva iz La Corune.

Sporting je poveo 2:0 golovima Sanabrije u četvrtoj i osmoj minuti, da bi domaćin poravnao Juanfrana i Alberta u 16. i 28. minuti.

Igrala se 34. minuta kada je mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović proigrao nečuvanog Menendeza, koji precizno šalje loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 3:2.

Halilović je igrao do sredine drugog poluvremena, kada ga je zamijenio Carmona.