Sjajan pogodak Srne za Šahtar

24.11.2013.

Hrvatski kapetan Darijo Srna bio je među strijelcima u visokoj pobjedi Šahtara u ukrajinskom prvenstvu.

U sklopu 17. kola ukrajinske nogometne lige Šahtar iz Donecka ugostio je na svom terenu Sevastopolj i sve dileme oko pobjednika riješio već u prvom poluvremenu.

Do 26. minute pogotke su za 3:0 postigli Taison, Čigrinski i Adriano, a konačnih 4:0 postavio je kapetan Šahtara i hrvatske nogometne reprezentacije, Darijo Srna.

U 34. minuti precizan je bio iz slobodnog udarca, vrlo lijepo pogodivši suparničku mrežu s 25 metara.

Eduardo Alves da Silva utakmicu je pratio s klupe. Šahtar vodi na tablici s 38 osvojenih bodova, dok drugoplasirani Černomorec ima 35. Dnipro i Metalist iz Harkiva, na trećem i četvrtom mjestu, imaju 34 boda, ali i i dvije utakmice manje.

U talijanskom prvenstvu Milan i Genoa remizirali su na San Siru 1:1, a kazneni udarac za goste u osmoj minuti izborio je Šime Vrsaljko. Pogodak za poravnanje s 11 metara postigao je Gilardino.

Mario Mandžukić sudjelovao je u njemačkom derbiju Borussije iz Dortmunda i Bayerna iz Münchena do 56. minute, kada ga je zamijenio Mario Götze. Upravo je Götze načeo mrežu domaćina, a posao su za konačnih 3:0 Bavaraca dovršili Robben i Müller.