Prijateljski poraz u Novigradu

Hrvatska se dostojno suprotstavila Italiji

22.09.2015.

Hrvatska reprezentacija u futsalu predstavila se odličnom igrom protiv prvaka Europe u prvom od dva prijateljska susreta.

HRVATSKA - ITALIJA 1:2 (0:2)
Prijateljska utakmica, Novigrad.

Strijelci: 0:1 - Lima (4') , 0:2 - Schinina (7') , 1:2 - Jelavić (40')

Hrvatska: Jukić, Capar, Grcić, Jelavić, Bajrušović, Babić, Jelovčić, Marinović, Pandurević, Martinac, Suton, Bilić, Perić, Đuraš, Horvat, Šamija. Izbornik: M. Stanković.

Stankovićevi su izabranicir odigrali odliwčnu utakmicu u kojoj su se dostojno suprotstavili Italiji i zaslužili više od poraza.

Tijekom cijele su utakmice bili bolja momčad od aktualnog europskog prvaka, posebno u drugom poluvremenu kada su uputili 13 udaraca u okvir gola, dok su Talijani to učinili samo tri puta.

Unutar cijelog dvoboja, omjer udaraca na gol bio je 22-12 za Hrvatsku, koja je bila oslabljena za neigranje Novaka, Matoševića i Grbeše.

Italiju su u vodstvo 2:0 doveli Lima i Schinina u uvodnim minutama, dok je hrvatski poraz ublažio Jelavić u samoj završnici.

Nakon prijateljskog dvoboja u Novigradu, slijedi novi dvoboj istih protivnika u Opatiji, u srijedu 23. rujna.