Pogodak s 11 metara

Darijo Srna zabio u preokretu Šahtara

26.09.2015.

Kapetan Šahtara i Hrvatske, Darijo Srna, pogotkom je sudjelovao u pobjedi svoje momčadi protiv gradskog rivala.

U devetom kolu ukrajinske nogometne lige sastali su se gradski rivali Olimpik Doneck i Šahtar Doneck, a Šahtar je nakon uzbudljivih 90 minuta osvojio sva tri boda.

Olimpik je poveo pogotkom Kadimjana u 18. minuti, nakon isključenja Šahtarovog braniča Ordeca, a Šahtar je izjednačio krajem prvog poluvremena preko Teixeire iz kaznenog udarca.

Novu prednost Olimpiku donio je Lisenko sredinom nastavka, da bi nakon isključenja Condea i poravnanja odnosa snaga hrvatski kapetan Darijo Srna u 79. minuti također realizirao udarac s 11 metara za izjednačenje na 2:2.

U sudačkoj nadoknadi Teixeira je zabio za pobjedu Šahtara 3:2.

Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo Alves da Silva ostao je na klupi za pričuve.