Poraz od Poljske

Hrvatska U-17 bez drugog kruga kvalifikacija

03.10.2015.

U drugom susretu kvalifikacijskog turnira u Estoniji, mlade Hrvatice odmjerile su snage s vršnjakinjama iz Poljske.

U-17: POLJSKA - HRVATSKA 5:0 (4:0)
Kvalifikacije za EP, Rakvere.

Strijelci: 1:0 - Eckerle (4'), 2:0 - Eckerle (20'), 3:0 - Zawistowska (24'), 4:0 - Grec (34'), 5:0 - Grec (65')

Hrvatska: Hanaček, Kopić, Bučić (od 75' Jakovac), Bartolović, Spajić, Kompes, Pavičić, Taritaš, Čuljak (od 75' Terzić), Hrnjkaš (od 37' Resanović), Tomkić. Izbornik: D. Cvetković.

Nakon poraza od Engleske u prvom kolu, izabranice Davora Cvetkovića morale su se oprostiti od prilike za plasman u sljedeći kvalifikacijski krug porazom od Poljske u drugom kolu turnira u Estoniji.

Poljakinje su povele već u četvrtoj minuti preko Eckerle, a ista je igračica u 20. minuti povisila na 2:0.

Nedostižna četiri pogotka prednosti Poljskoj su prije odmora donijele Zawistowska i Grec, a Grec je u drugom poluvremenu svojim drugim golom postavila i konačni rezultat.

U drugom susretu drugog kola, Engleska je ponovno bila vrlo uvjerljiva te je pobijedila i domaćina Estoniju 13:0. U posljednjem će kolu Engleska i Poljska u izravnom okršaju odlučivati o pobjedniku skupine, a Hrvatska i Estonija borit će se za treću poziciju.