Pobjeda u San Marinu

Tri od tri: Hrvatska U-21 zadržala savršen učinak

07.10.2015.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u svom je trećem kvalifikacijskom nastupu ubilježila i treću pobjedu te opet nije primila pogodak.

U-21: SAN MARINO - HRVATSKA 0:3 (0:3)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6.
Serravalle, San Marino.

Sudac: T. Özkalfa (Turska)

Strijelci: 0:1 - Marić (7'), 0:2 - Pašalić (12'), 0:3 - Marić (32')

Žuti kartoni: Berardi (5'), Benković (37'), Pašalić (48'), Censoni (53'), Bernardi (57'), Kolinger (60'), Mikanović (72')

San Marino: Manzaroli, Battistini, Grandoni, Proli, Zafferani, D'Addario (od 90+2' Rossi), Censoni, Golinucci (od 74' Ceccaroli), Zanotti, Bernardi, Berardi (od 46' Biordi). Izbornik: M. Papini.

Hrvatska: Livaković, Mikanović, A. Milić, Kolinger, Benković, Radošević (od 46' Brlek), Pašalić, Halilović, Rog, Ćorić (od 85' Dangubić), Marić (od 66' Balić). Izbornik: N. Gračan.

Gračanovi su izabranici nastavili s pobjedama u borbi za odlazak na Europsko prvenstvo 2017. godine u Poljskoj. Nakon što su u prva dva dvoboja svladali Gruziju kod kuće i Estoniju u gostima, nadjačali su i svoje domaćine u San Marinu.

Ključni su dio posla mladi Vatreni obavili već na samom početku utakmice, pogocima Marića i kapetana Pašalića u sedmoj i 12. minuti.

Na 3:0 povisio je Marić svojim drugim pogotkom, u 32. minuti susreta, a taj je rezultat na semaforu ostao sve do kraja utakmice.

U sljedećem kvalifikacijskom nastupu Hrvatska ponovno igra protiv San Marina, 11. studenoga u Šibeniku, a šest dana kasnije u Rijeci dočekuje Španjolce.