Uspjesi Hrvata u Rusiji i Ukrajini

Ćorluka strijelac, Vukojević asistent

02.12.2013.

Lokomotiv iz Moskve i Dynamo iz Kijeva proslavili su u ponedjeljak prvenstvene pobjede, a hrvatski su nogometaši dali važan doprinos uspjehu svojih klubova.

U 18. kolu ruskog nogometnog prvenstva Lokomotiv iz Moskve gostovao je kod Kubana, a pobjednik je odlučen već u prvih pola sata igre.

Maicon je doveo Moskovljane u vodstvo u petoj minuti, a u 14. minuti hrvatski reprezentativni branič Vedran Ćorluka glavom, poslije prekida, pogađa za udvostručenje prednosti Lokomotiva. Na 3:0 povisio je Boussoufa, a počasni pogodak za Kuban postigao je Cisse u sudačkoj nadoknadi.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta, a Dario Krešić bio je na klupi. Lokomotiv je prvi na tablici, s dva boda više od drugoplasiranog Zenita.

Stipe Pletikosa i Hrvoje Milić odigrali su cijelu utakmicu u domaćem remiju Rostova s momčadi CSKA iz Moskve. Završilo je bez pogodaka, 0:0.

Dynamo iz Kijeva odradio je 18. kolo ukrajinske lige na gostovanju kod Sevastopolja. Kijevljani su poveli u 19. minuti preko Lensa, a poravnao je Karavajev tik prije odmora.

Trenutak odluke zbio se u 70. minuti, kada je Ognjen Vukojević ubacio s desne strane, a Mbokani glavom zabio za pobjedu Dynama.

Vukojević je odigrao cijelu utakmicu, a Domagoj Vida nije konkurirao za sastav.