Slavlje u Ligi prvaka

Dva Rakitićeva gola za pobjedu Barcelone

20.10.2015.

Nakon što je uvršten u uži izbor za dobitnika Zlatne lopte, Ivan Rakitić s dva je pogotka osigurao pobjedu Barcelone kod BATE Borisova u Ligi prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na najbolji je mogući način proslavio svoje uvrštenje među 23 kandidata za titulu najboljeg nogometaša svijeta ove godine.

Njegova je Barcelona u trećem kolu Lige prvaka gostovala u Bjelorusiji, kod BATE Borisova, te pobijedila 2:0, a Rakitić je postigao oba pogotka.

U igru je ušao u 18. minuti umjesto ozlijeđenog Sergija Roberta, da bi mrežu domaćina pogađao u 48. i 64. minuti, oba puta nakon kombinacija s Neymarom.

Barcelona vodi u Skupini E sa sedam osvojenih bodova, a slijede Bayer s četiri, BATE s tri te Roma s dva osvojena boda.