Drugo slavlje Hrvata

Mladi Hrvati svladali Lihtenštajn, prošli skupinu

28.10.2015.

U drugom susretu na kvalifikacijskom turniru u Lihtenštajnu nova hrvatska U-17 generacija svladala je domaćina 2:0.

U-17: HRVATSKA - LIHTENŠTAJN 2:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 7.

Strijelci: 1:0 - Vujčić (15'), 2:0 - Čuže (19')

Hrvatska: Matijaš, Pranjić (od 50' Budalić), Ivić, Kulenović (od 52' Javorčić), Vujčić, Šantek, Tolić (od 67' Babec), Briški, Majcenić, Rakić, Čuže. Izbornik: P. Krpan.

Mladi Vatreni u drugom su kolu kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo zaigrali s domaćinom Lihtenštajnom kojeg su svladali 2:0.

Hrvati su, kao i u prvome kolu protiv Gibraltara, pogotke za konačnu pobjedu postigli već u uvodnom dijelu dvoboja.

U 15. minuti susreta Tom Alen Tolić je proigrao Ivana Vujčića koji zabija za uvodnih 1:0. Četiri minute kasnije Mario Čuže, na asistenciju Ivana Pranjića, biva siguran za 2:0 čime je postavio i konačan rezultat susreta.

Pred Hrvatskom je za tri dana, točnije, 31. listopada, susret s Češkom, a Hrvatska i Češka s dvije su pobjede već osigurale prolazak u sljedeći kvalifikacijski krug.