San Marino pao i u Šibeniku

Četiri od četiri: Hrvatska U-21 nastavila nizati pobjede

11.11.2015.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za EP, svladavši San Marino i na domaćem terenu (4:0).

U-21: HRVATSKA - SAN MARINO 4:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6.
Šibenik, stadion Šubićevac.

Sudac: O. Mamadov (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Halilović (12'), 2:0 - Milić (44'), 3:0 - Perić (47'), 4:0 - Pjaca (51')

Žuti kartoni: Bernardi (52')

Hrvatska: Livaković, Mikanović (od 62' Tudor), Milić, Perić, Ćaleta-Car, Radošević (od 62' Brlek), Pašalić, Vlašić, Halilović, Ćorić, Pjaca (od 76' Fiolić). Izbornik: N. Gračan.

San Marino: Benedettini, Proli, Battistini, Cesarini, Grandoni, Zafferani (od 61' Ceccaroli), D'Addario, Censoni, Golinucci (od 52' Francini), Bernardi, Tomassini (od 83' Raschi). Izbornik: M. Papini.

Nakon pobjeda protiv Gruzije i Estonije u rujnu, te listopadskog slavlja u San Marinu (3:0), mladi Vatreni savršeni su učinak u kvalifikacijskoj skupini zadržali i u Šibeniku, u domaćem okršaju sa San Marinom.

Za vodstvo se već u 12. minuti pobrinuo Halilović nakon što je ostao sam na desnoj strani šesnaesterca i zatresao mrežu uz pomoć gostujućeg braniča Battistinija.

Veliku su šansu za poravnanje nogometaši San Marina propustili sredinom prvog dijela, kada Tomassini nije kaznio pogrešku hrvatske obrane, da bi Milić tik prije odlaska na odmor povisio na 2:0.

Pogodio je glavom u praznu mrežu, nakon što je Ćorić ubacio, a vratar Benedettini pokušao izbiti loptu.

Sve su dvojbe oko konačnog ishoda hrvatski nogometaši uklonili već na samom početku drugog poluvremena, a treći je pogodak bio djelo Perića glavom, na ubacivanje Mikanovića.

Konačnih 4:0 postavio je Pjaca u 51. minuti susreta, oslobodivši se svog čuvara na lijevoj strani i pogodivši suprotnu stranu gostujuće mreže. Hrvatska U-21 tako je ostala na prvom mjestu u skupini, sa svih 12 bodova i bez primljenog pogotka.

U sljedećem kvalifikacijskom susretu Hrvatska je ponovno domaćin, u utorak 17. studenoga na riječkoj Rujevici protiv Španjolske.