Bavarci potopili Werder

Pogodak Mandžukića u golijadi Bayerna

07.12.2013.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je novi bundesligaški pogodak, a njegov Bayern uvjerljivo je došao do nova tri boda.

U 15. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern iz Münchena gostovao je kod Werdera iz Bremena te slavio s visokih 7:0.

Igrala se 21. minuta kada je Lukimya-Mulongoti poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Bavaraca, a do poluvremena su na 3:0 povisili Van Buyten i Ribery.

U 60. minuti Ribery je s desne strane pronašao Mandžukića, koji iz blizine postiže četvrti pogodak Bayerna. Posao su dovršili Müller, još jednom Ribery te Götze. Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu.

Momčadi Josepa Guardiole bila je to 13. pobjeda u ovosezonskom prvenstvu, uz samo dva neriješena rezultata.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu HSV-a od Augsburga 1:0, a Ivo Iličević ušao je s klupe pola sata prije kraja.