Novo slavlje Vatrenih

Hrvatski preokret za pobjedu u Rusiji

17.11.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je novu pobjedu pod vodstvom Ante Čačića, svladavši Rusiju u Rostovu 3:1.

RUSIJA - HRVATSKA 1:3 (1:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Olimp-2, Rostov na Donu.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 1:0 - Smolov (15'), 1:1 - N. Kalinić (57'), 1:2 - Brozović (59'), 1:3 - Mandžukić (81')

Žuti kartoni: Perišić (29'), Vida (36')

Rusija: Lodigin (od 46' Rebrov), Kombarov (od 65' Novoselcev), Semenov, Vasin (od 89' Ignaševič), Šiškin, Glušakov (od 71' Mamajev), Jonov (od 65' Ignatjev), Širokov, Jusupov, Černišev (od 70' Dzjuba), Smolov. Izbornik: L. Slucki.

Hrvatska: L. Kalinić (od 90+1' Vargić), Pivarić, Vida, Lešković, Srna (od 46' Vrsaljko), Močinić, Badelj, Brozović, Perišić, Mandžukić (od 87' Kramarić), N. Kalinić (od 75' Milović). Izbornik: A. Čačić.

Hrvatska i Rusija u dvije su utakmice kvalifikacijskog ciklusa za EP 2008. godine dva puta odigrale 0:0, a u utorak u Rostovu napokon su pali i prvi pogoci. U skladu s hrvatskim željama, više je lopti naposljetku završilo u ruskoj mreži.

Domaćini su poveli u 15. minuti lijepom akcijom koju je glavom okončao Smolov, a do odlaska na odmor najbolje su hrvatske šanse za izjednačenje propustili Mandžukić, koji je izbio sam ispred Lodigina, te Perišić, koji je pucao tik pokraj gola.

U nastavku utakmice ipak je uslijedio preokret. Za poravnanje je pogodio raspucani Kalinić, nakon dobre asistencije Vrsaljka s desne strane u 57. minuti.

Samo dvije minute poslije, Brozović je okušao udarac s ruba kaznenog prostora i izvrsno pogodio pod prečku za hrvatsko vodstvo 2:1.

Svoj je obol pobjedi dao i hrvatski vratar Kalinić jednom sjajnom obranom u trenucima kada su Rusi tražili izjednačenje, da bi Mandžukić na novu Vrsaljkovu asistenciju postavio konačnih 3:1 desetak minuta prije kraja utakmice.