Prvi poraz u kvalifikacijama

Hrvatska U-21 na korak do velikog povratka protiv Španjolske

17.11.2015.

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za EP, mladi su Vatreni po prvi puta poraženi, a svladali su ih vršnjaci iz Španjolske 3:2. Boljem se rezultatu naposljetku ispriječio i okvir gola.

U-21: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 6.
Stadion Rujevica, Rijeka.

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Strijelci: 0:1 - Deulofeu (19' - 11m), 0:2 - Asensio (41'), 0:3 - Deulofeu (54'), 1:3 - Pašalić (64'), 2:3 - Radošević (81')

Žuti kartoni: Pašalić (28'), Mikanović (35'), Jonny (37'), Niguez (62'), Halilović (72')

Crveni kartoni: Kolinger (19'), Mere (80'), Mikanović (90+3')

Hrvatska: Livaković, Milić, Kolinger, Ćaleta-Car, Mikanović, Radošević, Pašalić (od 89' Ćorić), Halilović, Vlašić (od 24' Perić), Kovačić, Pjaca (od 66' Tudor). Izbornik: N. Gračan.

Španjolska: Arrizabalaga, Manquillo, Gaya, Vallejo, Jonny (od 59' Mere), Niguez, Deulofeu (od 84' Duarte), Ceballos, Torres, Asensio (od 66' Suarez), Williams. Izbornik: A. Celades.

Nakon četiri uzastopne kvalifikacijske pobjede, Hrvatska U-21 morala je u Rijeci stisnuti ruku i čestitati Španjolskoj, koja je osvojila sva tri boda i preuzela vodstvo na tablici.

Prvi se ključni trenutak susreta zbio u 19. minuti, kada je Kolingeru pokazan crveni karton zbog prekršaja na Williamsu, a Deulofeu je s bijele točke doveo goste u vodstvo.

S igračem više, Španjolci su prije odlaska na odmor udvostručili prednost preko Asensija, da bi Deulofeu početkom nastavka povisio na visokih 3:0.

Ipak, izabranici Nenada Gračana nisu posustali te je kapetan Pašalić poslije slobodnog udarca i odbijene lopte uspio smanjiti rezultat, a hrvatski su nogometaši s desetoricom nastavili tražiti novi pogodak.

Desetak minuta prije kraja, Mere je prekršajem zaustavio Tudora te također zaradio isključenje, a Radošević je s 11 metara vratio Hrvatsku na samo gol zaostatka.

U sudačkoj nadoknadi malo je nedostajalo do potpunog povratka: Kovačićev je ubačaj prvo odsjeo na vratnici, da bi u nastavku akcije odmjereni udarac Halilovića zaustavila prečka. Mikanović je potom zaradio i drugi žuti karton, a rezultat se ipak više nije mijenjao.

U nastavku kvalifikacija Hrvatska i Španjolska ponovno će odmjeriti snage 24. ožujka u Španjolskoj, a četiri dana kasnije Hrvatska dočekuje Estoniju.