Pobjede Reala i Juventusa

Modrić i Mandžukić strijelci u Ligi prvaka

25.11.2015.

Luka Modrić i Mario Mandžukić u srijedu su golovima pomogli svojim klubovima ubilježiti pobjede u Ligi prvaka.

Real Madrid gostovao je u Ukrajini kod Šahtara iz Donecka te ostvario četvrtu pobjedu u pet utakmica.

Završilo je 4:3 za Španjolce, a za vodstvo Real Madrida pogodio je Ronaldo u 18. minuti. Na 2:0 povisio je Luka Modrić početkom drugog poluvremena, na Portugalčevu asistenciju, a samo dvije minute poslije Carvajal je zabio i treći gol.

Ronaldo je potom dodatno povisio prednost gostiju, da bi poraz Šahtara naposljetku ublažili Teixeira iz kaznenog udarca, Dentinho te još jednom Teixeira.

Modrić je igrao do 62. minute, kada ga je zamijenio Kroos, a ovoga je puta u početnoj postavi Real Madrida bio i Mateo Kovačić, koji je odigrao cijeli susret. U taboru Šahtara kapetan Darijo Srna nije konkurirao za dvoboj, dok je Eduardo Alves da Silva ostao na klupi za pričuve.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić osigurao je svom Juventusu pobjedu nad Manchester Cityjem u Torinu i preuzimanje vodećeg mjesta na tablici Skupine D.

Mandžukić je jedini gol na susretu postigao u 18. minuti, nogom na ubacivanje Alexa Sandra s lijeve strane. Na terenu je boravio do 55. minute, kada je svoje mjesto prepustio Morati.