Kalinić izborio i kazneni udarac

Badelj i Kalinić režirali gol, Mandžukić i Vrsaljko asistenti

06.12.2015.

Hrvatski nogometaši u talijanskim klubovima dali su značajan obol njihovim uspjesima ovog vikenda.

U petak navečer Juventus je slavio kod Lazija 2:0 te tako nastavio svoj prvenstveni pobjednički niz, a nakon autogola Gentilettija na početku susreta, pobjedu je Stare dame u 32. minuti potvrdio Dybala lijepim pogotkom iz daljine na dodavanje Marija Mandžukića.

Mandžukić je igrao sve do 82. minute, kada ga je zamijenio Morata.

U nedjelju se u asistente ponovno upisao i Šime Vrsaljko, u gostujućoj pobjedi svog Sassuola kod Sampdorije.

Acerbi je zabio za vodstvo Sassuola, a u 27. minuti Vrsaljko je prizemnom loptom s desne strane pronašao Floccarija u srcu kaznenog prostora, koji povisuje na 2:0. Za 3:0 pogodio je Pellegrini, Zukanović je u završnici postigao počasni pogodak Sampdorije, a Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta.

Nova je tri boda osvojila i Fiorentina, koja je pred svojim navijačima svladala Udinese, rezultatom 3:0.

Igrala se 27. minuta kada je Milan Badelj pucao s ruba kaznenog prostora, a Nikola Kalinić skrenuo loptu u suparničku mrežu za prednost Viola. U 62. minuti Kalinić je izborio kazneni udarac koji je Iličić pretvorio u udvostručenje vodstva.

Konačni je rezultat postavio Rodriguez, a Badelj i Kalinić igrali su od početka do kraja utakmice. Ante Rebić ostao je na klupi za pričuve Fiorentine, kao i Stipe Perica u taboru Udinesea.