Golovi hrvatskih napadača

Mandžukić i Čop za pobjede Juventusa i Malage

13.12.2015.

Hrvatski napadači Mario Mandžukić i Duje Čop postigli su vrijedne golove u završnicama za pobjede Juventusa i Malage.

Juventus je nastavio svoj pobjednički niz u talijanskom prvenstvu i protiv drugoplasirane Fiorentine te se u potpunosti uključio u borbu za vrh, premda su Viole povele već u trećoj minuti zahvaljujući pogotku Iličića iz kaznenog udarca.

Samo tri minute poslije izjednačio je Cuadrado, a tih 1:1 stajalo je na semaforu sve do 82. minute, kada nakon propuštene prigode svojih suigrača Mario Mandžukić zakucava loptu u suparničku mrežu za vodstvo Stare dame.

Konačnih 3:1 postavio je Dybala u sudačkoj nadoknadi vremena, a Mandžukića je u 85. minuti zamijenio Morata. Nikola Kalinić i Milan Badelj odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu, a Ante Rebić ostao je na klupi gostiju.

U 15. kolu Primere Malaga je na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano 2:1 te pobjegla iz zone ispadanja, a također je rano primila pogodak. Strijelac je za domaćine bio Guerra u šestoj minuti.

Preokret Malage poveo je Charles u 59. minuti, a dovršio ga je Duje Čop u 87. minuti, pogotkom s desetak metara na povratnu loptu Carlosa. Čop je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad.