Hrvati pogađali u nacionalnim kupovima

Dva gola Halilovića, po jedan Brozovića i Perišića

15.12.2015.

Sporting iz Gijona oprostio se od Kupa kralja uz dva gola Alena Halilovića, a milanski je Inter prošao u četvrtfinale pobjedom nad Cagliarijem.

U osmini finala Talijanskog kupa sastali su se Inter i Cagliari, a u Milanu su domaći crno-plavi pobijedili 3:0 te izborili nastavak natjecanja.

Vodstvo je Interu osigurao Palacio u 24. minuti, da bi u 71. minuti Marcelo Brozović vrlo lijepim, odmjerenim udarcem u suprotne rašlje povisio na 2:0. Konačni je rezultat postavio Ivan Perišić iz blizine u bliži kut, nakon što je Brozović još jednim dobrim udarcem pogodio vratnicu.

Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter, dok je Perišić ušao s klupe u 73. minuti umjesto strijelca Palacija.

U uzvratnoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja, Sporting iz Gijona na svom je terenu pokušao uhvatiti prednost Betisa 2:0 iz prvog dvoboja.

Sporting je poveo preko Espinose u 14. minuti, no ubrzo je izjednačio Van Wolfswinkel.

Na poluvremenu je u igru ušao Alen Halilović te samo dvije minute poslije postigao pogodak za vodstvo svoje momčadi 2:1, a u 72. minuti realizirao je kazneni udarac za 3:1.

Ipak, Betis je u završnici susreta golovima Van Wolfswinkela i Cejuda poravnao na 3:3 te osigurao plasman u osminu finala.