Titulama dodao i svjetski naslov

Rakitić s Barcelonom osvojio i klupsko SP

20.12.2015.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva Barcelona je s Ivanom Rakitićem u sastavu pobijedila River Plate i dodala još jednu titulu u svoje vitrine.

Europski prvak Barcelona, koja je na kraju prošle sezone uzela trostruku krunu te potom osvojila i Europski superkup, u japanskoj je Yokohami postala i svjetski klupski prvak, svladavši prvaka Južne Amerike, argentinski River Plate.

Do finala je Barcelona stigla pobjedom protiv azijskog prvaka. Svladala je kineski Guangzhou Evergrande 3:0, uz hat-trick Suareza, pri čemu je Rakitić odigrao cijelu utakmicu. River Plate je u polufinalu nadjačao predstavnika domaćina, japansku Hiroshimu Mihaela Mikića, 1:0.

Katalonci su protiv River Platea poveli u 36. minuti, kada je Neymar pronašao Messija, koji uspijeva proslijediti loptu u suparničku mrežu.

Prednost Barcelone udvostručio je Suarez u 49. minuti na proigravanje Busquetsa, da bi urugvajski napadač povisio i na konačnih 3:0 u 68. minuti, pogotkom glavom na ubačaj Neymara.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je u udarnoj postavi Barcelone, u 43. minuti zaradio je žuti karton, a u 67. minuti svoje je mjesto na terenu prepustio Robertu.

Treće je mjesto na klupskom SP-u pripalo Mikićevoj Hiroshimi, koja je svladala Guangzhou 2:1.