Realova "desetka", bod Sassuola, poraz Intera

Asistencije Modrića, Kovačića, Perišića i Vrsaljka

20.12.2015.

Luka Modrić i Mateo Kovačić ugradili su po jednu asistenciju u "desetku" Real Madrida protiv Rayo Vallecana, Ivan Perišić u poraz Intera, a Šime Vrsaljko ponovno je svojom asistencijom osigurao bod Sassuolu.

U 16. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid pobijedio je na svom terenu Rayo Vallecano čak 10:2, a svoj su obol dali i hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Modrić je u 79. minuti proigrao Benzemu za deveti gol Madriđana, da bi Kovačić u 90. minuti spustio loptu za francuskog napadača i asistirao mu za konačni ishod.

Kovačić je u igru ušao u 65. minuti umjesto Rodrigueza, dok je Modrić odradio cijelu utakmicu u dresu Real Madrida. Četiri je gola za Kraljevski klub postigao Bale, tri Benzema, dva Ronaldo, a jedan je dodao Danilo.

U 17. kolu talijanske Serie A, Verona je ugostila Sassuolo, a u 35. minuti utakmice Šime Vrsaljko centrirao je s desne strane za Floccarija, koji glavom donosi prednost gostiju.

Četiri minute kasnije Toni je izjednačio, a tih 1:1 ostalo je na semaforu do kraja. Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta.

Inter je pak u Milanu poražen od rimskog Lazija 1:2, a oba je pogotka za goste postigao Candreva, u petoj i 87. minuti.

U 61. minuti Ivan Perišića asistirao je za jedini pogodak crno-plavih, proigravši "iz prve" strijelca Icardija. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Marcelo Brozović ušao je u 58. minuti s klupe za pričuve.