Hrvati tresu mreže u Italiji

Dva gola Mandžukića za preokret, strijelci Kalinić i Perica

20.12.2015.

Mario Mandžukić s dva je gola pomogao Juventusu slaviti kod Carpija, Nikola Kalinić poveo je Fiorentinu prema pobjedi nad Chievom, a Stipe Perica zabio je za tri boda Udinesea kod Torina.

Talijanski prvak Juventus gostovao je u nedjelju, u sklopu 17. kola Serie A, kod Carpija, a domaćin je u 15. minuti poveo golom Borriella.

Međutim, samo tri minute poslije Mario Mandžukić vrlo se spretno snašao u kaznenom prostoru za izjednačenje, a u 41. minuti glavom je pogodio na ubačaj Evre za preokret i vodstvo Stare dame 2:1.

Početkom drugog poluvremena Pogba je povisio na 3:1, a u sudačkoj nadoknadi Bonucci je zatresao vlastitu mrežu za konačnih 3:2. Mandžukić je na terenu bio od prve do zadnje minute.

Fiorentina je pred svojim navijačima svladala Chievo 2:0, a za prvi se pogodak pobrinuo Nikola Kalinić u 20. minuti, pogodivši u bliži kut nakon proigravanja Bernardeschija. Drugi je pogodak postigao Iličić u 32. minuti.

Kalinić i Milan Badelj odigrali su cijelu utakmicu za Fiorentinu, a Ante Rebić ostao je među pričuvama. S deset ligaških golova Kalinić dijeli drugo mjesto na ljestvici strijelaca, a Mandžukić ih ima šest na svom kontu.

Za pobjedu Udinesea kod Torina 1:0 precizan je bio Stipe Perica. U 41. minuti pronašao ga je Lodi, a hrvatski je napadač na rubu kaznenog prostora prošao svoje čuvare i pogodio suprotni kut za sva tri boda svoje momčadi.

Perica je odigrao svih 90 minuta za Udinese.