U Grčkoj, Španjolskoj i Italiji

Asistencije Leovca, Čopa i Jajala

10.01.2016.

Trojica su hrvatskih nogometaša u nedjelju ubilježila asistencije te pomogla svojim klubovima osvojiti nove ligaške bodove.

Malaga je u 19. kolu španjolskog prvenstva gostovala kod Las Palmasa te osvojila bod, iako su domaćini poveli u 51. minuti, kada je strijelac bio Tanausu.

Bod je Malagi osigurao Santa Cruz u 72. minuti, nakon akcije u kojoj mu je za pogodak asistirao Duje Čop. Čop je bio u udarnoj postavi gostiju te je igrao do 87. minute.

Asistent za pobjedu talijanskog Palerma kod Verone, u sklopu 19. kola Serie A, bio je Mato Jajalo, koji je 27. minuti pronašao strijelca Vazqueza za konačnih 1:0.

Jajalo je igrao do 75. minute dvoboja te zaradio i žuti karton.

U 17. kolu grčke lige, Tudorov PAOK je na svom terenu dočekao Pas Gianninu te slavio 3:1, a Marin Leovac igrao je od početka do kraja susreta.

Pritom je u 64. minuti ubačajem s lijeve strane asistirao za treći gol svoje momčadi, koji je glavom postigao Jairo, da bi gosti u samoj završnici tek ublažili poraz.