Pobjeda kod Dundee Uniteda

Prvijenac Joze Šimunovića za Celtic

15.01.2016.

Mladi hrvatski branič u petak se po prvi puta upisao u listu strijelaca u dresu škotskog velikana Celtica.

Celtic je u sklopu 23. kola škotskog nogometnog prvenstva gostovao kod Dundee Uniteda te osvojio sva tri boda.

Za vodstvo gostiju iz Glasgowa pobrinuo se Griffiths u 21. minuti, da bi šest minuta poslije Commons izveo slobodni udarac, a Jozo Šimunović glavom proslijedio loptu u mrežu za 2:0.

Mladom hrvatskom braniču to je bio prvi pogodak za Celtic, a ove je sezone skupio devet nastupa u Premiershipu, četiri u Europskoj ligi, te po jedan u Škotskom kupu i liga-kupu.

Murray je potom golom za Dundee United smanjio rezultat, da bi pobjedu Celtica početkom nastavka zapečatili Griffiths i Commons za konačnih 4:1. Šimunović je odigrao cijelu utakmicu.

Celtic na ligaškoj tablici vodi s 49 osvojenih bodova, ispred drugoplasiranog Aberdeena s 43 i trećeplasiranog Heartsa s 37.