"Šestica" Athletic Bilbau

Rakitić strijelac u golijadi Barcelone

17.01.2016.

U uvjerljivoj pobjedi Barcelone nad Athletic Bilbaom, na listu strijelaca upisao se i Ivan Rakitić.

U 20. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je ugostila Athletic Bilbao, a gosti su već u četvrtoj minuti ostali bez isključenog vratara Iraizoza, pri čemu je Messi realizirao kazneni udarac za vodstvo.

Na odmor se otišlo s 2:0 za Katalonce, zahvaljujući Neymaru, a treći je gol bio djelo Suareza na početku nastavka.

U 62. minuti Neymar je s lijeve strane proigrao hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, koji je iz blizine povisio vodstvo Barcelone na 4:0.

Rakitić je potom napustio teren, a Suarez je s nova dva gola postavio konačni rezultat, 6:0 za Barcelonu.

Barcelona drži drugo mjesto na tablici, s dva boda i utakmicom manje od vodećeg Atletico Madrida.