30.01.2016.

Nogometne reprezentacije U-19 Hrvatske i Slovenije sastale su u subotu u Umagu.

U-19: HRVATSKA - SLOVENIJA 2:2 (1:2)
Prijateljska utakmica, Umag.

Strijelci: 0:1 - Žižek (15'), 0:2 - Ogrinec (22'), 1:2 - Plantak (32'), 2:2 - Kulenović (83')

Hrvatska: Buntić, Plantak, Čabraja (od 70' Markota), Tomiček, Kulenović, Džalto (od 46' Turčin), Ivanušec (od 83' K. Jurić), Božić (od 57' Jović), Rašić (od 57' Samardžić), Matić (od 83' D. Jurić, Plavotić (od 27' Šverko). Izbornik: F. Milin.

Prva od dvije prijateljske utakmice hrvatske i slovenske reprezentacije do 19 godina starosti odigrana je u Umagu, a završila je neriješenim rezultatom 2:2.

Slovenci su prvih dvadesetak minuta dvoboja stekli dva pogotka prednosti, zahvaljujući Žižeku i Ogrinecu.

Međutim, Milinovi su izabranici već prije odlaska na odmor uspjeli smanjiti zaostatak, preko Plantaka u 32. minuti.

Za konačni se ishod pobrinuo Kulenović u 83. minuti susreta, a sljedeći ogled istih protivnika na rasporedu je već u ponedjeljak, 1. veljače, u podne u Dekanima.