Vatreni vikend: Lovren, Modrić ili Vrsaljko?

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Hajduk) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Danijel Subašić (Monaco) - branio cijelu utakmicu u porazu kod Angersa (0:3).
Ivan Vargić (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - u ruskom prvenstvu traje zimska stanka.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - u domaćoj pobjedi protiv Hannovera (3:0) sudjelovao od 78. minute.
Marin Leovac (PAOK) - zbog ozljede nije konkurirao za remi s Atromitosom (1:1) u Solunu.
Marko Lešković (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Dejan Lovren (Liverpool) - u povratku na terene nakon ozljede, igrao svih 90 minuta u dvoboju FA kupa protiv Bilićevog i Jelavićevog West Hama (0:0) na Anfieldu.
Hrvoje Milić (Hajduk) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Goran Milović (Hajduk) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Josip Pivarić (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka, a Pivarić se teško ozlijedio u prijateljskoj utakmici protiv Stromsgodseta. Stradali su mu križni ligamenti i čeka ga duža stanka.
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - odigrao cijelu utakmicu u gostujućoj pobjedi kod Plataniasa (3:2).
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Darijo Srna (Šahtar) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - u ukrajinskom prvenstvu traje zimska stanka.
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - igrao od početka do kraja u susretu kod Atalante (1:1) i opet bio među bolje ocijenjenim igračima svoje momčadi. "Nova uvjerljiva predstava hrvatske strijele", piše Eurosport.

Milan Badelj (Fiorentina) - zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu kod Genoe (0:0).
Marcelo Brozović (Internazionale) - igrao od prve do zadnje minute u gradskom derbiju s Milanom (0:3).
Alen Halilović (Sporting Gijon) - u gostujućoj pobjedi kod Valencije (1:0) sudjelovao od 77. minute.
Mato Jajalo (Palermo) - odigrao svih 90 minuta u remiju kod Carpija (1:1).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - ostao na klupi za pričuve u domaćoj pobjedi nad Espanyolom (6:0).
Ivan Močinić (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Luka Modrić (Real Madrid) - igrao do 63. minute u visokoj pobjedi protiv Espanyola (6:0) te asistirao Rodriguezu za treći pogodak Real Madrida, u 16. minuti, kratkim dodavanjem prije preciznog udarca kolumbijskog nogometaša s ruba kaznenog prostora.
Mario Pašalić (Monaco) - u porazu kod Angersa (0:3) ušao u igru u 74. minuti.
Ivan Rakitić (Barcelona) - igrao do 67. minute u derbiju Primere protiv Atletico Madrida, koji je Barcelona dobila rezultatom 2:1.

Duje Čop (Malaga) - igrao do 73. minute u pobjedi na gostovanju kod Eibara (2:1).
Nikola Kalinić (Fiorentina) - ušao s klupe u 56. minuti u remiju kod Genoe (0:0).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - igrao do 68. minute na gostovanju kod Bayerna. Hoffenheim je poražen 2:0.
Mario Mandžukić (Juventus) - zbog ozljede propustio gostujuće slavlje kod Chieva (4:0).
Ivica Olić (HSV) - nije konkurirao za poraz kod Stuttgarta (1:2).
Ivan Perišić (Internazionale) - igrao do 78. minute u gradskom derbiju s Milanom (0:3).
Marko Pjaca (Dinamo) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.
Ante Rebić (Verona) - nije konkurirao za remi kod Torina (0:0)
Anas Sharbini (Rijeka) - u MAXtv Prvoj ligi traje zimska stanka.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s nastupima u prijateljskim utakmicama u 2015. godini)