Poraz u prvom nastupu: Kazahstan svladao Hrvatsku

Hrvatska reprezentacija u futsalu poražena je u prvom nastupu na europskoj smotri u Beogradu.

KAZAHSTAN - HRVATSKA 4:2 (3:1)
EP u futsalu, Skupina C.
Arena Beograd, Beograd.

Suci: Ivanov (Ukrajina), Kovacs (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Douglas Jr. (6'), 1:1 - Matošević (7'), 2:1 - Sulejmenov (7'), 3:1 - Žamankulov (17'), 4:1 - Žamankulov (27'), 4:2 - Suton (33')

Žuti kartoni: Jesenamanov (32'), Suton (35'), Higuita (40')

Kazahstan: Higuita, Leo, Douglas Jr., Dovgan, Jesenamanov; Šamro, Sulejmenov, Peršin, Knaub, Grebonos, Žamankulov, Pengrin, Taku, Nurgožin. Izbornik: Cacau.

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Novak; Bilić, Matošević, Grbeša, Petrović, Babić, Pandurević, Suton, Horvat. Izbornik: M. Stanković.

Reprezentacija Hrvatske susrela se s Kazahstanom u sklopu Skupine C Europskog prvenstva, ali je ostala praznih ruku te u nedjelju mora svladati europskog doprvaka Rusiju za prolaz u drugi krug natjecanja.

U petak, prva su tri pogotka na susretu pala u šestoj i sedmoj minuti, unutar manje od 90 sekundi, a prva se zatresla Jukićeva mreža, kada je precizan bio Douglas Jr. nakon što je Taku pogodio vratnicu.

Uzvratio je Matošević, kaznivši propust kazahstanske obrane, a novo je vodstvo je odmah potom Kazahstanu donio kapetan Sulejmenov poslije prolaska kroz hrvatsku obranu.

Kazahstanci su na odmor otišli s 3:1 u džepu, zahvaljujući novom udarcu Takua, koji je Jukić obranio, ali je Žamankulov bio na pravom mjestu i zakucao loptu pod prečku.

Na teško dostižnih 4:1 povisio je Žamankulov svojim drugim golom na utakmici, u 27. minuti, zaključivši lijepu akciju Kazahstana u kojoj je ostao sam ispred nebranjene mreže.

Izbornik Stanković potom se odlučio za igrača-vratara te je Hrvatska u zadnjih desetak minuta imala nekoliko prigoda, no realizirala je tek onu Sutona na asistenciju Jelovčića, za konačnih 4:2 u 33. minuti. Mogao je Kazahstan pritom i do petog pogotka, no promašivao je ili pogađao okvir gola.

Utakmica s Rusijom na rasporedu je u nedjelju u Areni Beograd s početkom u 18:30.